• Sprawdź swoje BMI
  • Waga (kg)
  • Wzrost (cm)
  • BMI:

Dodany: 2011-04-13 11:20:25

Ziele angielskiePrzyprawy to coś, bez czego tak naprawdę nie mogłaby obejść się żadna kuchnia. Jedną z takich właśnie jest ziele angielskie. Wbrew temu co mówi jego nazwa, przyprawa ta, którą używa przede wszystkim restauracja Gdańsk nie pochodzi z wielkiej Brytanii.

 

Kontynentem z którego pochodzi jest natomiast Ameryka Południowa. Ziele angielskie było ulubioną przyprawą ludów azteckich. Stamtąd to właśnie powędrowała od Wielkiej Brytanii a następnie do innych krajów w tym także do Polski. Jej walory to przede wszystkim podkreślenie smaku wędlin, marynat, zup oraz konserw, które swym klientom serwuje restauracja Gdańsk. Należy jednak pamiętać o tym, iż spożywając ją w znacznie większych ilościach aniżeli się powinno można nabawić się problemów żołądkowych.

 

Dlatego też wybierając tą przyprawę należy przede wszystkim dowiedzieć się o niej jak najwięcej. Wiele ciekawych informacji można znaleźć na stronie internetowej, którą prowadzi restauracja Gdańsk jak również i z przepisami kulinarnymi które zawierają ziele angielskie..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Ziele angielskie
Nick: