• Sprawdź swoje BMI
  • Waga (kg)
  • Wzrost (cm)
  • BMI:

Dodany: 2011-04-13 11:22:07

KurkumaPrzyprawy to jest to, czego potrzebuje każda potrawa by smakować. Nie wiele jest jednak przypraw, które używa restauracja Gdańsk w wyjątkowych sytuacjach. Taką przyprawą jest chyba najmniej znana w kuchni polskiej kurkuma.

 

Jako, iż w głównej mierze jest ona wykorzystywana w lecznictwie jej rola w kuchni zawsze będzie mnie znaczącą. Nie mniej jednak, aby restauracja Gdańsk mogła wyjść z pełną ofertą gastronomiczną do odwiedzających jej podwoje musi również i tę stosować w swojej kuchni. Najczęściej więc kurkuma wykorzystywana jest do przygotowywania potraw ostrzejszych, gdzie jest ona składnikiem wielu sosów.

 

Najbardziej znanym jej zastosowaniem jest oczywiście przyprawa curry, gdzie jest ona jednym z głównych składników. Wykorzystując jej właściwości jako przyprawy, restauracja Gdańsk może sprostać nawet najbardziej wysublimowanym wymaganiem klientów, stając się jednocześnie miejscem spotkań rodzinnych jak i okolicznościowych w tym zarówno na mała jak i duża liczbę osób. Niejednokrotnie w serwowanych potrawach klienci odnajdą nutę tej jakże rzadkiej przyprawy..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Kurkuma
Nick: